سوالات متداول

_

نصب قالب و لایسنس

_
1
پس از فعالسازی قالب با ارور 500 مواجه می شود و سایت بالا نمی آید.

نسخه ای از قالب که نصب کردید با php هاست شما سازگار نیست. با توجه به لایسنس گذاری، قالب در سه  نسخه ارائه شده است. توجه کنید که نسخه php هاست شما با نسخه ای که از قالب نصب کرده اید سازگار باشد. بدین منظور موارد زیر باید رعایت گردد:

  • ابتدا نسخه php هاست خود را مشاهده کنید.
  • در پوشه Theme Files سه نسخه از قالب برای نسخه های php مختلف موجود می باشد.
  • اگر نسخه php هاست شما 5.6 یا 7.0 هست از فایل xtra.zip استفاده کنید.(توجه: از نسخه 3.4 قالب این نسخه از php پشتیبانی نمی شود.)
  • اگر نسخه php هاست شما 7.1 هست از فایل xtraphp71.zip موجود در پوشه php71 استفاده نمایید.
  • اگر نسخه php هاست شما 7.2 هست از فایل xtraphp72.zip موجود در پوشه php72 استفاده نمایید. (از نسخه 3.9 به بعد فایل xtra.zip همان نسخه سازگار با php 7.2 و 7.3 است.)

چگونه نسخه php هاست خود را تغییر دهم؟
مقاله تغییر نسخه PHP در سایت راستچین
اگر هاست شما دایرکت ادمین می باشد معمولا در صفحه اصلی یک گزینه برای تغییر نسخه php  در نظر گرفته شده است.
در هاست های سی پنل هم ممکن از هاستیک یک دکمه به بالای لیست اضافه کرده باشد. یا به صورت اسکرین زیر در اکثر هاست ها!

2
سایت بالا می آید ولی به پیشخوان دسترسی ندارم!

از طریق هاست اسم پوشه قالب را از xtra به 0xtra تغییر دهید. سپس وارد پیشخوان وردپرس شوید.حال اسم قالب را در هاست به حالت اولیه برگردانید. لایسنس قالب را فعال کنید.مشکل برطرف می شود.
احتمالا ارور به این شکل هست که(البته ممکن از در برخی هاست ها ارور نمایش داده نشود):
Warning: Cannot modify header information
که با فعال کردن لایسنس برطرف می شود.

3
میخواهم دامنه سایت را تغییر دهم. چگونه لایسنس را فعال کنم؟

وارد پنل کاربری خود در راستچین شوید و به قسمت دانلود ها بروید. در این قسمت می توانید دامنه فعلی را غیر فعال کنید و دامنه ی جدید را برای لایسنس خود ثبت کنید.

4
لینک غیرفعالسازی قالب را ذخیره نکردم یا گم کردم!

برای تغییر دامنه
وارد پنل کاربری خود در راستچین شوید > قسمت دانلودها > تغییر دامنه دامنه ی محصول را تغییر دهید.

  • توجه داشته باشید تا 4 بار می توانید دامنه را تغییر دهید.
5
نصب بر روی لوکال هاست

برای نصب قالب بر روی لوکال هست باید ioncube را برای ومپ یا زمپ فعال کنید. راهنمای فعالسازی ioncube:
برای مشاهده کلیک کنید

6
فعالسازی SSL یا https

توجه این مورد از نسخه 2.8 قالب برطرف گردیده، چنانچه از نسخه های پایین تر استفاده می کنید و با این مشکل مواجه شدید دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

قبل از فعالسازی ssl باید لایسنس قالب را غیرفعال کنید. در واقع کوچکترین تغییری در آدرس سایت لایسنس را از کار می اندازد. راهکار این هست که قبل از تغییر آدرس سایت و یا فعال کردن ssl لایسنس را غیرفعال کنید. سپس تغییر آدرس یا فعالسازی ssl انجام شود و در نهایت لایسنس برای آدرس جدید فعال شود.
اگر بدون علم به این موضوع ssl را فعال کرده اید، با این مشکل مواجه می شوید. راهکار این هست که ابتدا ssl را غیرفعال کنید. سپس لینک غیرفعالسازی لایسنس را اجرا کنید تا لایسنس برای http غیرفعال شود. سپس ssl را فعال کنید و لایسنس را برای https فعال کنید. اگر به پیشخوان دسترسی ندارید یا لینک غیرفعالسازی را گم کردید، موارد بالا را بررسی کنید.

7
پیوندی که شما دنبال می‌کردید منقضی شده است!

سایت وردپرسی شما اجازه آپلود فایل هایی که بیش از یک مقدار باشد نمی دهد. مثلا ماکزیمم سایز فایل 2 مگابایت تعریف شده است.  سریعترین راهکار این هست که فایل xtra-child.zip را در هاست خود در مسیر wp-content>themes آپلود و از حالت فشرده خارج کنید، بعد از پیشخوان وردپرس>نمایش>پوسته ها، پوسته xtra child را فعال کنید.
پ.ن: راهکارهای افزایش ماکزیمم سایز آپلود در وردپرس را مطالعه نمایید.  راهکارها

8
اطلاعات لایسنس را وارد میکنم اما پس از اقدام به فعالسازی اتفاقی نمی افتد.

اگر اطلاعات لایسنس را وارد می کنید ولی بعد از اقدام به فعالسازی صفحه مجدد ریلود می شود و اتفاقی نمی افتد، سه حالت ممکن است رخ داده باشد.
1: شما از نسخه قدیمی قالب استفاده می کنید و بایستی از داخل راستچین قالب را از نو دانلود کنید و به صورت دستی در هاست خود قرار دهید.
2: هاست شما یک لیست سفید برای برقرار ارتباط دارد که سایت راستچین در آن قرار ندارد. به پشتیبانی هاست خود اطلاع دهید که آی پی:
195.201.161.136
که برای سایت راستچین است را در لیست سفید قرار دهد.
3: سرور راستچین موقتا با مشکل مواجه شده است و پس از گذشت چند ساعت مشکل به صورت خودکار حل می شود و امکان فعالسازی فراهم می شود.

9
می خواهم نسخه php هاست خود را تغییر دهم.

با توجه به اینکه لایسنس قالب اکسترا به نسخه php هاست شما حساس هست چنانچه قصد تغییر نسخه php هاست خود را دارید، ابتدا طبق راهنمای “بروزرسانی دستی قالب” در انتهای همین صفحه، نسخه جدید قالب را جایگزین نمایید و سپس نسخه php هاست خود را به نسخه دلخواه تغییر دهید.
دقت داشته باشید که با تغییر نسخه php اطلاعات سایت شما از بین نمی رود. ولی همیشه به یاد داشته باشید قبل از هر تغییر مهم در سایت، از سایت خود یک بکاپ تهیه کنید تا در صورت بروز خطاهای احتمالی با مشکل مواجه نشوید.

۱۰
درون ریزی دموی انگلیسی

در صورتی که زبان وردپرس شما انگلیسی باشد، دموها بصورت انگلیسی برای شما درون ریزی خواهد شد.

از ورژن ۴.۳.۲ به بعد گزینه ی درون ریزی دمو انگلیسی در صفحه ی درون ریز دموی اکسترا اضافه شده است. با تیک زدن این گزینه می توانید دمو را بصورت انگلیسی درون ریزی نمایید.

۱۱
با وجود ثبت دامنه در پنل کاربری راستچین اما پیغام غیر فعال بودن قالب را دریافت می کنم!

۱- افزونه ی مراقبت از راستچین خود را بروز کنید . ( در صورتی که آن را غیر فعال و حذف کنید، ورژن بروز آن خودکار نصب خواهد شد.)

۲- به قسمت پیشخوان وردپرس > تنظیمات > افزونه مراقبت از راستچین بروید و گزینه ی همگام سازی با سرور را بزنید.

_

دموها

_
1
قالب را فعال کرده ام ولی فونت ها برای من نمایش داده نمی شود!

 در صورتی که از ورژن قدیمی قالب استفاده می کنید باید چایلد تم فعال باشد از ورژن ۴ به بعد برای مشاهده فونت ها نیازی به نصب این افزونه نیست.

قالب خود را بروزرسانی کنید تا بتوانید فونت ها بصورت کامل مشاهده کنید.

2
چراغ های درون ریزی سبز نیست!

منظور از چراغ های درون ریزی همان حداقلی های مورد نیاز برای اجرای درون ریز می باشد. در اکثر هاست ها تمامی پیش نیازهای های درون ریزی برقرار هست.
مورد شایع اما در این زمینه این گزینه می باشد:

max_execution_time', 300

یک راه این است که  یک خط کد در فایل htaccess خود اضافه کنید.

این مقاله را ببینید

برای این مورد و سایر موارد در صورت قرمز بودن چراغ! یک راه کلی تر برای هاست های سی پنل موجود هست که در ادامه به صورت اسکرین شات ارائه می کنیم.(ممکن است این دسترسی ها در برخی هاست ها بسته باشد پس ناچارا باید به مدیریت هاست اطلاع دهید تا موارد مورد نیاز را افزایش دهند.)

در صورتی که هاست شما دایرکت ادمین هست به مدیریت هاست خود تیکت بزنید که موارد را افزایش بدهند.

_

افزونه های جانبی

_
3
دمو را چگونه ویرایش کنم؟

به دو بخش در نظر گرفته برای این موضوع مراجعه کنید. یکی ویدئوهای آموزشی و دیگری آموزش آنلاین ویرایش دموها.

4
دمو درون ریزی شده ولی عکس ها درون ریزی نشده!

یکبار دیگر فرایند درون ریزی را انجام دهید اما این بار فقط گزینه های محتوا و تصاویر را تیک بزنید.

در صورتی که مشکل شما حل نشد یک تیکت پشتیبانی ارسال کنید تا فایل درون ریز تصاویر برای شما ارسال شود. توجه: یک فایل با پسوند xml به ایمیل شما ارسال می شود که باید از پیشخوان>ابزارها>درون ریزی>wordpress درون ریزی کنید و در مرحله دوم درون ریزی ضمن اینکه نام کاربری خودتان را انتخاب می کنید باید گزینه دانلود پیوست ها را هم تیک بزنید.

5
با وجود سبز بودن چراغ های درون ریزی، دمو درون ریزی نمی شود.

در برخی هاست ها مثل میهن وب هاست دسترسی مستقیم به ftp  سایت شما بسته شده است. از کجا متوجه شوید؟ اقدام به بروزرسانی وردپرس یا افزونه ای کنید، اگر از شما اطلاعات ورود به ftp خواسته شد یعنی اینکه این دسترسی بسته می باشد و برای فعال کردن آن کافیست یک خط کد به فایل wp-config.php در روت سایت شما اضافه شود این مقاله را مشاهده نمایید.

6
درون ریزی از سایر دموها (مقدمه)

سوال اینجاست که آیا امکان درون ریزی از سایر دموها وجود دارد؟ و پاسخ مثبت است. اما باید اصولی پیش رفت که در مورد بعدی توضیحات لازم ارائه شده است.

7
درون ریزی از سایر دموها

اسلایدر رولوشن:اگر قصد دارید از اسلایدر سایر دموها استفاده کنید، کافیست از تنظیمات قالب>درون ریزی دمو، دموی مورد نظر خود را انتخاب کنید. با توجه به اینکه گزینه های درون ریزی به صورت چک باکس می باشد این امکان وجود دارد تیک سایر گزینه ها را بردارید و فقط اسلایدر را درون ریزی کنید. برای ذخیره اسلایدرها روی کامپیوتر خود به سوال “درون ریزی دستی دموها” در پایین همین سوال مراجعه نمایید.

  • تنظیمات قالب: تنظیمات قالب بصورت یکتا قابل درون ریزی می باشد. یعنی اگر تنظیمات یک دمو را درون ریزی کرده باشید و قصد داشته باشید تنظیمات جدیدی درون ریزی کنید، تنظیمات قبلی از بین می رود.
  • محتوا: درون ریزی محتوای سایر دموها در حال حاضر به سادگی موارد بالا نیست و ممکن است تداخل پیش بیاورد. با این حال برای درون ریزی محتوای یک دموی دیگر، ابتدا به پیشخوان > برگه ها مراجعه کنید و برگه هایی که از دموی قبلی درون ریزی شده بهمراه نامک آنها تغییر نام دهید. مثلا برگه خانه با نامک home را به خانه 1 و home1 تغییر دهید. بعد از پیشخوان>درون ریزی> دموی جدید مد نظر، تیک گزینه محتوا و رسانه را فعال بگذارید و مابقی موارد را غیرفعال نمایید.
8
تعویض کلی دمو

اگر قصد دارید دموی نصب شده را تعویض کنید. بهترین کار این می باشد که ابتدا وردپرس خود را با افزونه وردپرس ریست کنید. (آموزش ریست وردپرس) توجه داشته باشید این برای زمانی می باشد که تنظیماتی انجام نداده اید، چون با ریست کردن وردپرس، محتوای سایت شما به کلی حذف خواهد شد. فایل افزونه ها و قالب در هاست باقی می ماند و کافیست افزونه و قالب را مجدد فعال کنید و دموی مورد نظر خود را درون ریزی کنید.

از  ورژن ۴.۳.۲ به بعد پاکسازی دموی درون ریزی شده در صفحه ی خوش آمد گویی قالب قرار داده شده است.( توجه داشته باشید دموی درون ریزی شده که مربوط به ورژن ۴.۳.۲ به قبل باشد را پاکسازی نمی کند و فقط دموی درون ریزی شده از ورژن ۴.۳.۲ به بعد را پاکسازی می کند. و برای پاکسازی دموی درون ریزی شده از ورژن ۴.۳.۲ به قبل می توانید از روش توضیح داده شده در پاراگراف بالا استفاده کنید.)

9
درون ریزی دستی دموها

ابتدا باید از بخش درون ریزی دموها، فایل های درون ریز دموی مد نظر را دانلود کنید. (تنظیمات قالب>درون ریزی دموه>دکمه zip در کنار دکمه درون ریزی)
فایل زیپی که دانلود کرده اید روی کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج سازید. داخل پوشه دمو تعدادی فایل هست که باید به
ترتیب زیر درون ریزی شود.
1. درون ریزی دستی محتوا
فایل content.xml از پیشخوان>ابزارها>درون ریزی>وردپرس درون ریزی شود.(برای درون ریزی تصاویر، در مرحله دوم تیک گزینه دانلود پیوست ها زده شود)
2. درون ریزی ابزارک ها
برای درون ریزی ابزارک ها از فایل widgets.wie استفاده شود.
ابتدا از پیشخوان>افزونه ها>افزودن، افزونه https://wordpress.org/plugins/widget-importer-exporter/
را نصب نمایید. سپس فایل widgets.wie را در تنظیمات این افزونه درون ریزی نمایید.
3. درون ریزی اسلایدر رولوشن در صورت وجود
اگر دموی مد نظر شما دارای اسلایدر می باشد به صورت یک فایل زیپ در پوشه فایل درون ریز می باشد.
در پیشخوان، slider revolution>import این فایل را درون ریزی نمایید. 
4. درون ریزی تنظیمات قالب
فایل options.txt را روی کامپیوتر خود باز کنید، محتوای داخل آن را کپی کنید و در تنظیمات قالب> پشتیبان
گیری/بازیابی پیست کنید و روی دکمه”درون ریزی یک فایل پشتیبان کلیک کنید”
تبریک! درون ریزی ها با موفقیت انجام شد.

10
نمایش NAN به جای اعداد

اگر این مشکل را دارید به این معنی می باشد که فارسی سازی اعداد را در تنظیمات افزونه وردپرس فارسی فعال کرده اید، برای رفع این مشکل به پیشخوان>افزونه ها>بسته وردپرس پارسی>تنظیمات>تبدیل مراجعه نمایید و رقم های فارسی را برای همه موارد غیرفعال کنید.

11
تغییر اسلایدر صفحه اصلی - تغییر نوع نمایش اسلایدر

برای تغییر اسلایدر از ویرایش برگه خانه باید اقدام کنید. همانطور که در تصویر زیر مشخص شده امکان تغییر نوع سربرگ را دارید.همچنین می توانید این مورد را به کلی غیرفعال نمایید. اگر قصد دارید اسلایدر بعد از منو قرار بگیرد(بخشی از اسلایدر که زیر منو بعنوان پس زمینه منو قرار گرفته به پایین منو منتقل شود) از بخش “محل قرارگرفتن سربرگ” گزینه “سربرگ قبل از عنوان” را انتخاب کنید، یا گزینه های پوشش در صفحات مختلف را برای عکس این حالت فعال نمایید.

12
ویرایش اسلایدر - تغییر پس زمینه اسلایدر

برای ویرایش اسلایدر به صورت زیر از صفحه اصلی سایت اقدام نمایید (همچنین در پیشخوان > Slider Revolution هم جهت ویرایش به اسلایدها دسترسی دارید):

 

سپس به صورت زیر می توانید پس زمینه اسلایدر را ویرایش نمایید:

 

13
تغییر یا حذف متن کپی رایت

برای ویرایش یا حذف متن کپی رایت پیش فرض:
© کپی رایت 2019 قالب اکسترا. راستچین سازی توسط سان کد
به تنظیمات قالب>پاورقی>نوار پایین پاورقی
مراجعه نمایید.

14
ویرایش تصویر پس زمینه سربرگ در صفحات داخلی

ویرایش یا حذف تصویر پس زمینه سربرگ صفحات داخلی سایت از تنظیمات قالب>سربرگ>عنوان ها و مسیرهای سایت>کانتینر انجام می شود.

_

افزونه های جانبی

_
1
افزونه های پرمیوم - ویژوال کامپوزر و رولوشن اسلایدر

سوال: افزونه ویژوال کامپوزر یا رولوشن اسلایدر در سایت من فعال (اکتیو یا رجیستر و …) نیست! چگونه فعال کنم؟ (آیا نیاز به فعالسازی هست؟)

پاسخ: دو افزونه ویژوال کامپوزر و رولوشن اسلایدر افزونه های مکمل قالب اکسترا می باشد.
افزونه های ویژوال کامپوزر و رولوشن اسلایدر دو افزونه پرفروش و پرطرفدار در دنیا می باشند که طراحان لایسنس نامحدود این افزونه ها را دریافت می کنند و در قالب قرار می دهند.
توجه: در این افزونه ها برخی امکانات به صورت پرمیوم می باشد یعنی فقط در صورتی که نسخه پرمیوم را خریداری کنید ویژگی های بیشتری در اختیار شما می گذارند.
معمولا کاربران نیازی به خرید و استفاده از نسخه های پرمیوم ندارند چرا که امکانات موجود در نسخه ارائه شده همراه با قالب ها مکفی است اما اگر امکانات پیشرفته ای نیاز دارید باید نسخه پرمیوم افزونه ها را از مارکت های معتبر مثل سایت راستچین خریداری نمایید.

2
فارسی سازی زبان افزونه Slider Revolution نسخه 6.2.1 به بعد

در نسخه های قبلی افزونه رولوشن اسلایدر با فارسی بودن زبان پیشخوان، افزونه هم به صورت خودکار ترجمه فارسی سان کد را نمایش می داد. اما از نسخه 6.2.1 به بعد باید از تنظیمات افزونه به صورت زیر زبان را به فارسی تغییر دهید.

نتیجه پس از ریلود یا بارگیری مجدد صفحه:

3
افزونه فرم تماس 7

فرم های تماس موجود در قالب اکسترا با افزونه فرم تماس 7 ساخته شده این افزونه از تاریخ شمسی پشتیبانی نمی کند.
افزونه فرم تماس 7 یک افزونه عمومی و رایگان موجود در مخزن وردپرس می باشد که به طور خودکار می توانید از پیشخوان خود بروزرسانی ها را انجام دهید.
آموزش های زیادی در خصوص این افزونه به زبان فارسی موجود می باشد که کافیست درمورد آن جستجو کنید …
در صورتی که به امکانات پیشرفته تری برای فرم سازی نیاز دارید، پیشنهاد ما استفاده از افزونه گراویتی فرم می باشد.

4
چایلد تم (Child)

در صورتی که میخواهید در فاسل فانکشن (function) قالب تغییرات ایجاد کنید نصب چایلد تم ضروری می باشد .

نکته : در صورتی که در فانکشن اصلی  قالب تغییراتی ایجاد کنید قالب غیر فعال خواهد شد.

5
افزودنی های قالب اکسترا

از ورژن ۴ به بعد نیازی به نصب افزونه ی « افزودنی های قالب اکسترا» ندارید.

_

المنتور

_
1
آیا قالب با المنتور سازگار است؟

بله قالب با افزونه ی المنتور سازگار است و المان های قالب را میتوانید با المنتور اضافه کنید فقط کافیست المنتور را نصب و فعال نمایید.

_

بروزرسانی

_
1
بروزرسانی دستی قالب

آخرین نسخه قالب و افزونه ها را از پیشخوان سایت راستچین دانلود نمایید: برای دریافت کلیک کنید
در هاست از پوشه wp-content سپس پوشهthemes  پوشه Xtra  را حذف کنید و فایل جدید قالب (متناسب با نسخه php هاست خود) را آپلود و از حالت فشرده خارج کنید(همین عمل را درباره نسخه child قالب نیز انجام دهید). همچنین در این نسخه افزونه های codevz plus و revslider و js_composer  هم باید از طریق هاست مانند قالب فایل ها را جایگزین کنید.(افزونه ها در هاست در پوشه wp-content  سپس در پوشه plugins قرار دارد.)

2
بروزرسانی قالب از پیشخوان قالب

از نسخه ۴.۱.۲ به بعد بروزرسانی قالب از طریق افزونه ی مراقبت راستچین انجام می شود و بروز رسانی افزونه های جانبی از طریق پیشخوان ورد پرس سایت شما قابل انجام میباشد.

_

چندزبانه سازی

_
1
آیا امکان طراحی سایت دو یا چند زبانه با قالب وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد.

برای دو یا چند زبانه شدن یک سایت وردپرسی نیاز به نصب افزونه های چند زبانه شدن می باشد که قالب با افزونه های چند زبانه کردن سایت وردپرس کاملا سازگار است.

۲
آیا تمامی دموها امکان چند زبانه شدن دارند؟

بله تمامی دموها قابلیت دو یا چند زبانه شدن دارند. در واقع این امکان وقتی روی قالب وجود دارد پس تمامی دموها نیز قابلیت را دارا هستند.

۳
ترجمه تنظیمات قالب با استفاده از کدهای کوتاه

برای ترجمه بخش های مختلف در تنظیمات قالب اکسترا از کدهای کوتاه زیر استفاده کنید:


fa و en مربوط به کد زبان شما و متن و text هم که محتوای شما برای ترجمه می باشد. بعتوان مثال برای ترجمه متن کپی رایت به این صورت می توان عمل کرد:

۴
ترجمه رشته ها (strings)

برای بخش هایی که داخل تنظیمات قالب استفاده شده است، مثلا عنوان نمونه کارها، می توان از بخش String Translator یا ترجمه رشته در افزونه WPML استفاده کرد. با ما همراه باشید.
1: ابتدا به بخش زیر مراجعه نمایید:

2: سپس بخش مربوط به تنظیمات قالب اکسترا را به صورت زیر گسترش دهید.

3: حالا موارد مورد نظر را علامت بزنید.

4: پس از انتخاب موارد مد نظر روی دکمه اعمال کلیک کنید.

5: حالا به صفحه ترجمه رشته ها مراجعه نمایید و موارد اضافه شده را به دلخواه خود ترجمه نمایید.

_

بهینه سازی سایت

_
1
افزونه های بهینه سازی سرعت سایت

قالب اکسترا با دو افزونه Autoptimize و Ewww Image Optimizer سازگار است. پیشنهاد می شود پس از اتمام مراحل طراحی سایت برای بهینه سازی تصاویر ، از پیشخوان>رسانه>بهینه سازی فله، تصاویر را بهینه سازی و برای بهینه سازی سرعت سایت تنظیمات افزونه Autoptimize را بصورت زیر انجام دهید.

Download Xtra Theme Download XTRA Xtra Theme Videos Tutorials آموزش تصویری Xtra Theme Documentation مستندات Xtra Theme Download Shortcode دریافت شورتکدهای این صفحه
در حال دریافت اطلاعات, لطفا صبر کنید ...